Понеділок, 29.04.2024, 17:34
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 35
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бузька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Каталог файлів

Головна » Файли » МО » МО початкових класів

Відкритий урок у 1 класі
[ · Викачати видалено () ] 12.05.2013, 13:26
Урок № ______ (читання)
Тема. М. Коцюбинський. Казка «Про двох цапків та двох кізочок»
Мета: ознайомити учнів з казкою М. Коцюбинського «Про двох цапків та двох кізочок»; формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повні відповіді на запитання; розвивати пізнавальні та творчі здібності, інтереси школярів, усне мовлення, логічне мислення; виховувати повагу одне до одного, бажання бути добрими, чемними.
Обладнання: комп’ютерна презентація до уроку, предметні малюнки, ілюстрації до казок, схеми.

Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
Девіз уроку: Слайд №2
Пролунав дзвінок,
Починаємо урок,
Працювати будем добре,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти просто молодці.
─Діти, посміхніться сонечку, один одному, мені, і з приємним настроєм розпочинаємо урок.
Слайд №3
- Зараз подивіться на план уроку. Як бачите – він деформований, тобто розміщений не тій послідовності. А як ви думаєте, за яким планом уроку ми будемо працювати? (передбачення дітей) Слайд №4
- А тепер подивіться на цей план. Ось саме за цим планом ми і будемо працювати.
ІІ. Очікування від уроку. Слайд №5
( - Якщо є у плані уроку мовна зарядка, то ми попрацюєм над вимовою звуків, диханням.
- Якщо є робота над новим матеріалом, то ми дізнаємось щось нове.
- Якщо є словникова робота, то ми опрацюємо нові слова, з’ясуємо їх значення.)
- Якщо є вправа «Ми- актори», то цей урок мене буде вчити бути актором.
- Якщо є робота в парах, то я вчитимусь працювати в парі.
- Цей урок мене вчитиме висловлювати думки, читати.
- Якщо є у нас робота з новим матеріалом, то ми дізнаємось щось нове.)
ІІІ. Мовна зарядка. Розвиток мовного дихання. Слайд №6
─ Зараз, діти, ми підготуємося до вимови звуків. Щоб ротик був слухняним, зробимо мовну зарядку.
Вітерець у лісі: ш-ш-ш .
Повзе вуж у траві: с-с-с .
Прилетів жук: ж-ж-ж .
Заспівав комарик: з-з-з .
За-за-за - дідова коза .
Зу-зу-зу - я пасу козу.
Зі-зі-зі - а потім дам їсти козі.
Здуйте кульбабу.
Подуйте на гарячий чай.
Покотіть олівець по парті одним подихом.
Подуйте на пелюстки квітки, що на долонці.
Слайд №7

IV. Гра «Блискавка»
- Уважно дивіться на монітор, швидко читайте слова, намагаючись їх запам’ятать. Слайд №8
- Хто запам’ятав? (Казка - вигадка, та в ній, щось повчальне розумій) Слайд №9
V. Повідомлення теми та завдань уроку
— Отже, тема уроку «Казка - вигадка, та в ній, щось повчальне розумій» Український народ склав чимало віршів, загадок, казок про тварин. Сьогодні ви ознайомитесь з авторською казкою, тобто написаною письменником. А про кого буде ця казочка, здогадайтесь, дивлячись на ці малюночки. Слайд №10. «Про двох цапків ». Всім відоме прислів’я: «Казка вчить, як на світі жить». Цікаво, чого ж прагнув навчити своїх читачів автор цієї казки М. Коцюбинський? Слайд №11
VІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Слухання казки із аудіозапису. Слайд №12
- Як ви думаєте, що ж було далі? (відповіді дітей)
( слухаю відповіді дітей і включаю запис далі) прод. Слайд №12
- Ось така казочка. Яке ж враження на вас справили цапки?
- Тобі вони сподобались?
2. Фізкультхвилинка
- Покажіть, а як пересуваються цапки? (стрибаючи) (діти стрибають на місці)
3.Словникова робота. Робота за Букварем (с. 148). Читання казки учнями
- Зараз ви один раз прочитаєте текст і знайдете незрозумілі слова.
Слайд № 13
(читання «Луною»)

Перебратися ступили кладка
посередині заждати вузький
Вчитель пояснює значення слів:
перебратися – перейти, подолати;
кладка – невеличкий місток;
заждати – почекати.
— Що хотіли зробити цапки?
4) Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання
— Якого кольору були цапки?
— Які наміри були в цапків?
— Якою була кладка?
— Як повелися цапки під час зустрічі?
— Чим закінчилась їх зустріч?
Фізкультхвилинка
Цап меле, цап меле,
Коза насипає.
А маленьке козенятко
На скрипочці грає.
5) Вправа «Ми – актори» Слайд №14
- Покажіть, як зустрілися двоє цапиків і що з ними відбулося.
6) Робота в парах.
а) Читання ланцюжком.
б) Робота з картками. Характеристика дійових осіб.
- У вас на парті лежать картки-сюрпризи.Там написані слова. Прочитайте їх.
- А тепер виберіть ті слова, які підходять до наших цапків, з’єднайте стрілочками.
- Отже, що ми можемо сказати про цапків? Якими вони були?
7. Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)
Оченята роблять вправи:
Вліво, вправо, вліво, вправо.
Потім вгору, потім вниз
Оченятами дивись!
Водити очима ліворуч-праворуч, угору-вниз протягом 2 хв.
8. Складання діалогу ввічливих цапків.
- Діти, а можна було вчинити по-іншому і не попадати у воду?
- А як би ви це зробили?
- А давайте складемо розмову між двома ввічливими цапками. Що б вони зробили? (привітались, запитали куди поспішаєш, вибачились)
- Двоє учнів зараз нам це покажуть.
- Розіграйте цей діалог у парах.
9. Слухання продовження казочки про двох кізочок. Слайд №16
- А кізочки поступили зовсім по-іншому. (запис)
— На якій стежці зустрілися кізочки?
— Чому вони не могли розминутися?
— Що ж вони зробили?
10. Характеристика дійових осіб. Визначення головної думки твору
- Хто ж виявився розумнішим?
- А от якби ви були М.Коцюбинським, яку б ви назву підібрали?
— Якими були кізочки?
— Що повинні були зробити цапки, щоб не впасти у воду?
— Чого вчить нас ця казка? (бути поступливими, розумними, чемними)
VII. Підсумок уроку
- Повернемося до нашого плану уроку і подивимося, чи все ми встигли?
- А чому ми все зробили? ( були активні, швидкі)
- Повернемося до теми уроку і зясуємо, чого ж нас навчив цей урок Слайд № 17
1. Зворотній зв’язок. Вправа «Цей урок мене вчив.....»
- Цей урок поповнив мої знання
- А яка ж тема була? ( повторюють) Слайд №18
— А що ж ви зрозуміли з цієї казки??
— Хто її автор?
— А як ви думаєте, коли він писав цю казку, про кого він це писав, кого мав на увазі? ( нерозумних людей)
2. Аналіз і оцінка власної діяльності.
- Підніміть руку ті, хто працював на повну силу.
- А тепер ті, хто не виклався на всі 100%
- А чому? Що вам завадило?
- А чи сподобався вам цей урок?

3.Технологія «Мікрофон». Прийом «Незакінчене речення».

─ А що ви вдома розкажете батькам, що ви зрозуміли?
Слайд №19
3. Оцінка роботи класу
- А як ви вважаєте, ви заслужили на слово «Молодці»?
Слайд №20
Категорія: МО початкових класів | Додав: лорк@
Переглядів: 2322 | Завантажень: 528 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 rimma  
0
гарний урок!Як скачати?

Ім`я *:
Email *:
Код *: